TECHSYS

SCADA systémy

SCADA TECHSYS – Univerzální řešení pro řízení procesů

SCADA TECHSYS nabízí univerzální řešení pro řízení širokého spektra procesů. Od výroby, přenosu a distribuce elektrické energie nebo plynu, přes distribuci dalších médií, průmyslovou výrobu, telekomunikační infrastrukturu, vodohospodářská díla až po infrastrukturu dopravních společností.

SCADA systém nabízí standardní škálu funkčních modulů vlastního SW Twister, počínaje pokročilým systémem komunikací ze širokého spektra standardních a speciálních komunikačních protokolů z energetiky, průmyslu i telekomunikací. Funkce datového koncentrátoru, základního zpracování dat, kontroly mezí, vícestupňového alarmování s výstupy jak do uživatelského grafického rozhraní, tak na externí zařízení a systémy (akustické a optické návěsti, SMS zprávy, e-maily) a široce parametrovatelného víceúrovňového archivu nabízí vše, co k základním SCADA funkcím patří. To doplňuje podobně standardní systém protokolování, alarmových výpisů, protokolů událostí i deníků pro záznam činností obsluhy.

Grafické rozhraní, založené na dvojici TECHSYS vizualizačních klientů, chytrého/těžkého SW TechSight a tenkého SW TINA (TECHSYS Internet NAvigator), umožňuje vybudovat uživatelsky příjemná, ergonomická, efektivní a výkonná grafická rozhraní. Využívající buď vrcholné zobrazovací prostředky (video stěny), výkonné monitory a monitorové sestavy, stejně jako běžné kancelářské monitory i mobilní (tablety, telefony) zařízení. Vizualizační klientské aplikace nabízí celou škálu volně parametrovatelných grafických prvků, od zobrazení liniových a technologických schémat, včetně jejich animace a probarvování podle stavových informací, přes pokročilou funkci grafů a tabulkového zobrazení vývoje hodnot, až například po integraci s mapovými servery.

Kromě uživatelského grafického rozhraní nabízí SCADA systém TECHSYS i rozhraní k externím systémům, která umožní jeho začlenění do komplexů IT prostředků provozovatele. Na výběr jsou rozhraní k SQL databázím, různé formy výměny dat prostřednictvím specifických nástrojů (např. Redis blokující fronty) či rozhraní webových služeb.

Samozřejmostí je pokrytí široké škály požadavků na zajištění bezpečnosti. Zásady Cyber Security jsou zohledněny už ve fázi vývoje použitých aplikací, promítají se do všech úrovní řešení SCADA systému. Počínaje podporou bezpečnostních nadstaveb komunikačních protokolů (např. IEC 62351), přes využívání bezpečnostních prostředků použitých operačních systémů, až po možnou integraci se systémy zabezpečení provozovatele (AD, LDAP).

Naše řešení SCADA je široce škálovatelné, co do použitého HW i systémového prostředí, multiplatformní (běžící jak v prostředí MS Windows, tak v široké plejádě Unix/Linux systémů), modulární a distribuované. Právě díky promyšlené modulární koncepci může být provozované v různých typech konfigurací, od jednoduchých embedded a single/stand-alone řešení, přes zálohované konfigurace typu main/hot-stanby až po výkonné servery a serverové sestavy. Samozřejmostí jsou i řešení využívající virtualizační a cloudová systémová prostředí.

   

Katalogový list SCADA systémy
Katalogový list SW Twister
Katalogový list TechSight
Katalogový list TINA
Katalogový list Datové koncentrátory

 

Copyright © TECHSYS - HW a SW, a.s. Všechna práva vyhrazena